2 жовтня 2018 р.

Етнографічний музей у Новоселиці

Відкритий ще в 1989 році, в пристосованому приміщенні, де колись жили священнослужителів села. Має чотири відділи: ткацтво та вишивка; знаряддя праці; побутові речі; світлиця.
Яскраво та багато представлена специфічна культура волохів (узагальнювальний термін, що позначає кілька сучасних романомовних народів в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі). Тут можна побачити:
ткацький верстат, прядки, веретено, вишивки, чоловічі, весільні й святкові костюми, прикраси, дерев’яний посуд. Унікальне зібрання речей представляє спільне та відмінне в культурі українців та румунів, побут та звичаї а також своєрідний місцевий колорит.
 Поруч знаходиться старовинний Успенський храм XVII ст. Старовинна дерев’яна Успенська церква – монументальна пам’ятка архітектури та живопису ХVІІ століття, та є припущення, що вона була збудована набагато раніше – у 14-15 ст. Церква побудована із широких дубових брусів без жодного залізного цвяха. Вона хоч і невеличка за розмірами, але велична своїми архітектурними формами та мальовничими фресками. За стилем памятка відноситься до групи закарпатських деревяних храмів Потисся, у яких із найбільшою повнотоювиразився дух готичної архітектури. Поруч з церквою стоїть діюча дзвіниця, вкрита наметовим дахом. З 1962р. Успенська церква діє як музей народної архітектури і живопису та музей етнографії.
Ще більше інформації дивіться ТУТ
Адреса об’єкту: Виноградівський р-н, с. Новоселиця, вул. Шевченка, 7.
Доїхати до села можна у напрямку Виноградів – Королево – Черна – Новоселиця.
Тел. 098 353 21 10


Попередня домовленість про екскурсію –
за контактним телефоном.

Немає коментарів: