Екскурсійні маршрути


Екскурсійні маршрути Виноградівщиною

1. «Стародавній Севлюш» (м.Виноградів)



·                   Костел Вознесіння – середина XIII ст.;
Пам’ятка архітектури національного значення. Немає єдиної дати створення. Через часті пожежі та руйнації періодом побудови визначають ХІІІ - ХV ст.
·                   Монастир та костел Францисканців – перша згадка 1516 р.;
Ансамбль збудований у ХVІ - ХVІІІ ст. Був знищений під час нападу кримських татар у 1717 р., згодом відновлений.  Костел з’єднаний галереєю з монастирем, який має біля 30 приміщень. У монастирі є внутрішній двір.
·                   Виноградівський районний історичний музей;
Надзвичайно цінні речі можна побачити у Виноградівському районному історичному музеї, створеному в 1965 році. В фондах зібрано більше 18 тисяч цінних, а часом навіть унікальних експонатів.
Адреса музею: Виноградівський р-н, м. Виноградів, вул. Шевченка, 6
Тел. 2-11-72
Режим роботи: понеділок - п’ятниця з 9 до 18 к. ч., обідня перерва з 13 до 14 к. ч.
·                   Палац родини «Перені» – XVII ст.;
Палац родини Перені створений в ХVІ – ХVІІ ст. як дім-замок. Спочатку була запланована одноповерхова будівля. Згодом виникла потреба добудувати його, тому зараз має 2 поверхи та 4 кутові вежі. Спеціалісти зазначають, що це типовий зразок стилю бароко.
·                   Руїни замку «Канків».
В XI столітті, з поширенням на цю частину влади угорських королів, тут споруджується замок – опорний прикордонний пункт.
·                   Будинок вина (дегустаційний зал), м. Виноградів, вул. Копанська, 250 А, тел. 0509068051
·                   Дегустація екзотичних фруктів в теплиці «Екзотика вдома», м.Виноградів, вул. Затишна 17, тел. 0505968679
·                   Дегустація молочної продукції, ферма «Карпатський буйвіл», с.Олешник, вул. Першотравнева, 67, тел. 0680235640


2. «Затисянський край» (Пийтерфолво (Петрово) - Тисобикень (Бобове)
·                   Картинна галерея (с. Пийтерфолво);
Картинна галерея представляє творчість найкращих Закарпатських художників (Бокшая, Коцки, Манайла).
Адреса галереї: Виноградівський р-н, с. Пийтерфолво, вул. Ракоці, 89.
·                     Скансен: Затисянський етнографічний музейний комплекс. Відтворює побут Затисянщини (с. Тисобикень);
Етнографічний музей під відкритим небом, так званий скансен, де збереглись автентичні будівлі кінця ХІХ - початку ХХ ст. Побачити можна: будинок заможного селянина, сільську школу та хатину бідняка. Музей етнографії експонує кращі зразки народної архітектури та побуту місцевих угорців цього періоду.
В палаці родини Фогороші (1890 р.), магнатів землевласників, розмістився історичний музей, що представляє найважливіші етапи з історії регіону, від найдавніших часів до сьогодення.
Адреса музею: Виноградівський р-н, с. Тисобикень, вул. Шевченка, 74
Попередня домовленість про екскурсію – 0971794231 (Евсе Генрієтта Йосипівна)
·                   Дегустаційний зал вина«Шімон», с.Дюла, вул. Кошута, 168, тел. 0999182007
·                   Будинок вина (дегустаційний зал), м. Виноградів, вул. Копанська, 250 А, тел. 0509068051


3. «Волоський край» (Королево-Новоселиця)
·                   Руїни замку «Ньолаб» XIII ст. (Королево);

Ще в 1262 році було дозволено полювати в цій місцевості, тож незабаром виріс, на горі вулканічного походження, мисливський будинок, що згодом перетворився на могутню твердиню – замок «Ньолаб».
·                   Церква Успіння Пресвятої Богородиці XVII ст. (с. Новоселиця);
Це – єдина дерев’яна церква готичного стилю в усьому Виноградіському районі та одна з наймініатюрніших в області. Зведена без жодного цвяху. За офіційними даними побудована 1669 року майстром Кочаловичем, який вибрав надзвичайно вдале місце для її розташування, в самому центрі с. Новоселиця.
·                   Етнографічний сільський музей (культура волохів). (с. Новоселиця).
Етнографічний музей у Новоселиці відкритий ще в 1989 році, в пристосованому приміщенні, де колись жили священнослужителів села. Має чотири відділи: ткацтво та вишивка; знаряддя праці; побутові речі; світлиця. Представляє традиції, звичаї та побут волоського краю.
Адреса музею: Виноградівський р-н, с. Новоселиця, вул. Шевченка, 71
Екскурсії за попередньою домовленістю – 0983532110 (Вамош Наталка Михайлівна)

Інформація для довідок:
Горнецкі Валентина Василівна (завідувач сектору туризму та транскордонного співробітництва Виноградівської райдержадміністрації в Закарпатській області)
Тел. 2-65-50





Пішохідна прогулянка та відвідання печери тамплієрів (воїни-монахи, учасники лицарського християнського ордену), чим не спосіб добре провести вихідні?! А якщо ще навколо чудові краєвиди та унікальна флора та фауна Чорної гори, то маршрут «Таємниці Чорної гори» стає хорошим вибором для проведення вільного часу.


Для тих, хто не шукаєте легких шляхів, підкорення найвищої вершини Виноградівського району гори Фрасин (с. Новоселиця), підійде якнайкраще. Варто його пройти хоча б для того, щоб побачити Виноградівщину «як на долоні»: прекрасну, величну, знайому, але й нову водночас. Ця місцевість славиться і печерами, та таким собі місцевим «каньйоном». Тож побачити є що! Пішохідний маршрут "Підкорення Фрасина" одна з таких цікавинок.



Новоселиця може запропонувати ще одну цікавинку, історико- краєзнавчий маршрут «Шлях Пинті». Можна відчути себе справжнім опришком, поринути в легенди про славні пригоди місцевого Робін Гуда, прогулятись місцями де він жив та піднятись на вершину гори Кобила, з якої Пинтя, за легендою, зруйнував хустський замок.



 Для любителів не пішохідного, а водного туризму, спортивно-туристичний клуб «Хвиля», організовує сплави по р. Тиса. Такий спосіб проведення вільного часу дає можливість оцінити місцевість вже зовсім з іншої сторони. Велична Тиса колись була торговим шляхом, по якому возили сіль з Солотвина, тепер же це цікава атракція для туристів.

  Для вело туристів?
   На території району наявна велосипедна доріжка між населеними пунктами Вилок та Тисобекень довжиною 3150 м., та побудована за підтримки Єпропейського Союзу. А ще є багато задумів та проектів, які потребують реалізації.
   Унікальність активного відпочинку в тому, що він може бути цікавим як для дітей так і для дорослих.

   Непізнана ще Виноградівщина відкривається по новому перед нами даруючи свою природу для пізнання та дослідження. І поки не вирішені проблеми з велосипедними доріжками, прокатом відповідного спортивно-туристичного спорядження та наявністю промаркованих маршрутів не заважають поринути в цікаві подорожі рідним краєм.

Немає коментарів: