11 травня 2014 р.

Подорожуючим від Пауло Коэльо.

 Подорожі - це кращий спосіб втекти від повсякденних труднощів. Так чудово і неймовірно усвідомлювати, що ти можеш побачити безліч місць, різні країни, дивовижних людей, стати свідком чудес цього світу.           Читайте 9 цікавих порад  для подорожуючих від бразильського письменника і поета Пауло Коельо, як зробити, щоб ваша подорож була насиченою, комфортною і ще довго радувала приємними враженнями.

Уникай музеїв
       
   Порада може здатися абсурдною, але давайте подумаємо: коли ти знаходишся в чужому місті, цікавіше було б дізнатися його сучасне, ніж його минуле?
Люди відчувають себе зобов'язаними ходити по музеях, тому що їм з дитинства прищеплювали цей спосіб дотику до культури. Звичайно, важливо ходити в музеї, але ти повинен знати, що ти хочеш побачити, інакше ти будеш залишатися з почуттям, що побачив пару дуже важливих речей для свого життя, але сам не знаєш яких.


Ходи в бари

   
 Саме там можна побачити життя міста. Я не маю на увазі дискотеки, а ті місця, де зустрічаються місцеві, п'ють, говорять про Бога і Всесвіт і завжди відкриті для бесіди. Просто купи собі газету, сиди з нею і спостерігай за прихожими і зникаючими. Якщо хтось розпочне розмову, підтримуй її, якщо навіть тема здасться не цікавою. Ти не побачиш красу дороги, якщо будеш дивитися на неї через зачинені двері.

Не порівнюй

  



Нічого не порівнюй: ні ціни, ні чистоту, ні якість життя, ні транспорт. Нічого! Ти подорожуєш не для того, щоб довести, що ти живеш краще. Знайомся з життям інших і знаходь те, чому ти можеш у них навчитися.









Не роби занадто багато покупок

       


 Витрачай гроші на такі речі, які тобі не доведеться носити: квитки у театр, відвідування ресторанів, екскурсії. У наш час глобального ринку та інтернету можна купити все і не оплачувати при цьому груз.


Будь відкритий

   
   

  Кращими гідами є місцеві мешканці. Вони все знають, пишаються своїм містом, але не працюють на агентство. Просто виходь на вулицю, вибирай перехожого, задавай йому запитання типу: як пройти? Якщо це не вдається з першим, вийде з другим, і тоді, я запевняю, ти знайдеш чудовий супровід на цілий день.


Подорожуй один або з партнером




Тільки так можна по-справжньому покинути свою країну. Якщо ти подорожуєш групою, ти тільки симулюєш подорож в іншу країну, при цьому продовжуєш говорити на своїй мові, слідуєш вказівкам гіда і більше думаєш про балачки в групі, ніж про те місце, куди ти приїхав.









Усвідом, що тебе  розуміють





 Якщо ти навіть не говориш на мові цієї країни, не бійся: я бував у багатьох країнах, де не міг висловлюватися за допомогою слів, але все одно скрізь знаходив допомогу, отримував важливі поради і навіть знаходив друзів. Деякі бояться просто заблукати під час подорожей, якщо будуть одні. Досить просто мати в кишені візитки готелю і в крайньому випадку скористатися таксі, і сунувши візитку під ніс водієві.




Не намагайся проїхати світ за один місяць

      



Краще залишитися чотири або п'ять днів в одному місті, ніж відвідати п'ять міст за тиждень.Місто можна порівняти з капризною жінкою, якій потрібен час, щоб показати себе з усіх боків і дати себе спокусити.




Подорож - це пригода

         



Генрі Міллер сказав: краще відкрити для себе незнайому церкву, про яку раніше ніхто не чув, ніж відправитися в Рим і відчувати себе зобов'язаним відвідати Сикстинську капелу. Піди  і туди, але поблукавши по провулках, відчуй свободу і знайди те, про що ти сам ще нічого не знаєш і що, можливо, змінить твоє життя.





Подорожуй з книгою

А якщо ти не маєш можливості покинути власну домівку, то бери книгу і подорожуй гортаючи сторінки.
"...Я радуюсь за тех, кто собирает библиотеки; обычно первое знакомство ребен­ка с книгой происходит благодаря любопытству, пробуждаемому в нем томами в переплетах, с рисунками и буквами. Но не меньше я радуюсь, когда во время встреч с читателями у меня просят поставить автограф на читаном-перечитаном экземпляре, десятки раз передавав­шемся из рук в руки: эта книга странствовала так же, как странствовала мысль автора, когда он писал ее. "   
PROЗАИЧЕСКОЕ: Пауло Коэльо. О книгах и библиотеках. 11 августа 2013 


Немає коментарів: