Барток, Ревес, Кутлан, Сабов та інші видатні особистості, що жили та творили на Виноградівщині. Про них дізнатись зможете відвідавши безкоштовну екскурсію: «Виноградівщина: персоналії»,
в неділю, 25 травня, початок в 13.00 к.ч., збір біля фонтану.
Для тих хто ве зміг взяти участь в екскурсії
Пройшла екскурсія присвячена відомій родині, що зробила значний вклад в розвиток краю. Вдячна екскурсоводу Руслані, за цікаву подорож в історію!!!
Затишне європейське містечко Виноградів розкинулось біля підніжжя Чорної гори. Славна його історія та гостинність місцевого населення, не залишать нікого байдужими. Є тут що побачити, скуштувати та почути. Однією з родзинок, по праву, вважається парк Перені, який разом з палацом складають єдиний комплекс та становлять унікальний зразок паркового будівництва.
Сама споруда створена у ХVІ-ХVІІ ст. як дім-замок. Має 2 поверхи та 4 кутові вежі. Зовні простої прямокутної форми, але прикрашена вишуканими декоративними елементами. В центрі фасаду знаходиться герб родини Перені. Напевно колись тут аристократія та місцева знать влаштовувала пишні прийоми та бали.
Щодо парку то на 8 гектарах землі висаджені різноманітні дерева: клен гостролистий, гіркокаштан звичайний, айлант високий, а колись водились навіть екзоти. Це затишна, тиха місцина де затінок та прохолода вас приємно радують.
Ініціатором його створення був Жігмонд Перені – один з найбільш відомих представників цього роду. Все життя займав важливі посади в Будапешті та Відні. У 1833 році був жупаном Угочанського комітату. Брав активну участь в Угорській революції 1848-1849 років і навіть долучився до створення «Декларації Незалежності Угорщини». І був не просто високо посадовцем, але і меценатом. Саме за його участі розвивалась місцева інфраструктура та розбудовувалось місто.
Ім’я розробника парку невідоме, проте його творіння, по праву, можна назвати шедевром. В стильовому вирішенні тут переважає еклектика, популярний в той час напрям. Парк носить регулярно-пейзажний характер, тобто поєднує в собі дві протилежності, геометрично правильні форми в основі з абсолютно вільним планування. Парк по праву вважався справжнім надбанням садово-паркового мистецтва
У середині ХІХ століття після смерті графа парк поступово починає занепадати. Зараз втілюються численні заходи по благоустрою території і навіть облаштуванню дитячого майданчика з різноманітними атракціями та забавами. Тож можливо колись парк знову стане улюбленим місцем відпочинку для всіх містян та гостей краю.
Екскурсія «Ми пам’ятаємо…!» 11 травня (Меморіальна дошка Анні Рогач – Стелла пам’яті розстріляних народних месників – Меморіальна дошка загиблим січовим стрільцям – Меморіальний комплекс – Пам’ятний знак учасникам бойових дій на території інших держав – Гетто), данина всім тим, хто поклав своє життя за нашу свободу! Загиблі на полі бою під час Другої світової, в Афганістані, розстріляні в Бабиному Яру та замучені в концентраційних таборах, ті хто і зараз гине за свою Батьківщину – такі різні люди, але така одинаково страшна смерть!!! Цінуємо Ваш подвиг, і пам’ятаємо вашу мужність, червоний мак, прикріплений до одягу, символ цього (символ пам'яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року).
Немає коментарів:
Дописати коментар