Опришківські печери під Фрасином
Що ховають опришківські печери під Фрасином на Виноградівщині?
Скельний масив, який знаходиться біля підніжжя гори Фрасин, що на околиці Новоселиці, завдяки своєму геологічному походженню та унікальному рельєфу є неповторним місцем як для проведення навчально-тренувальних, спортивних заходів, так і для відпочинку. Його й вирішили використовувати для популяризації туристичної Виноградівщини…
Як розповів начальник відділу туризму та транскордонного співробітництва Виноградівської РДА Святослав Гал, місцевість, яка розташована в районі, є перспективною для розробки пішохідних маршрутів різної категорії складності з подальшим поєднанням скелелазних та спелеологічних маршрутів – як для туристів-початківців, так і для підготовлених спортсменів. Під час проходження маршруту відвідувачі матимуть можливість побачити наживо наслідки руху тектонічних плит та ознайомитися з геологією вулканічних Карпат, сумістивши це з прогулянкою та відпочинком у буковому лісі.
«Завдяки тектонічним розломам та гротам, яких тут чимало, є можливість поринути в світ спелеології, вивчити підземний світ. Експедиції такого характеру можуть глибше розкрити історію нашого краю. Тутешні скельні виходи з їхнім неповторним рельєфом дають змогу облаштувати маршрути зі скелелазіння та болдерінгу, що є одним із популярних видів альпінізму», – каже С. Гал.
Місце дійсно зручне та привабливе для проведення спортивно-туристичних заходів, фестивалів скелелазного напрямку, і насамперед для звичайних туристичних мандрівок. «Але не все так просто – гарне місце є, однак воно потребує й належної підготовки, – розповідає начальник відділу. – Так, насамперед для діяльності туристичних маршрутів потрібне детальне вивчення місцевості та її опис, розчищення стежок, маркування маршрутів, виділення, обладнання місць для наметів та вогнищ, виготовлення вказівних знаків, банерів і подальшого розповсюдження інформації про об’єкт у мережі Інтернет. Наразі Виноградівська РДА активно працює в цьому напрямі, адже туристична галузь – серед пріоритетних у розвитку району».
Христина МИГАЛИНА, студентка відділення журналістики УжНУ
Немає коментарів:
Дописати коментар